O mnie

Hej!  Zakupy Ikea Sierpień 2014

Opowiem  Wam  troszkę  o  sobie

Mam na imię Ewa. Jestem mamą trzech cudownych chłopaków i wraz  z  nimi  zamieszkuję podwarszawskie miasteczko. Moja edukacja to dwa pokrewne mej duszy kierunki o specjalnościach; Pedagog i  Terapeuta  Zajęciowy.  Zainteresowania  natomiast  związane  z terapią  ciała, duszy  i   umysłu. Jedno  i  drugie  nie  pozostaje  bez  wpływu  na  moich  chłopców i  tak  jak  w przypadku  wykształcenia  dominuje ustawianie  po  kątach i naleciałości  pedagogiczne,  tak  w  przypadku  zainteresowań wpływ ten  jest  znacznie  większy. Zdrowe  jedzenie to ostatnio temat, który podjął  mój najstarszy syn- wyobraźcie sobie faceta czytającego skład na etykietach w sklepie a jeszcze lepszy jest widok faceta, który usiłuje polubić brokuły. Chyba nie  chcielibyście widzieć jego miny!!!

Czemu tematyka  zdrowia?

To tak naprawdę trochę zasługa życia i jego zakrętów ale też i wynik ciągłego poszukiwania. Buntowniczka i poszukiwaczka prawdy żyje w symbiozie z naturą, która została zmodyfikowana  życiem. Zawsze i wszędzie szukam człowieczeństwa w ludziach, sprawiedliwości i prawdy w każdym wymiarze.

Fakt, iż właśnie w dziedzinie zdrowia zachodzi wiele matactw, oszustw, naciągania prawdy.Wiele korporacji związanych z naszym zdrowiem kieruje się własną  polityką pieniądza, karier i finansowych przekrętów. Tu nie ma miejsca na nasze zdrowie tu jest tylko i wyłącznie biznes.Tu nie ma  miejsca na człowieka a tylko na  maszynki do robienia pieniędzy, tu nie ma miejsca na zdrowie, bo dzięki chorobom generujemy zyski a sami płacimy najwyższą cenę. Tak! jestem buntowniczką i chce znać prawdę

Kolejny powód to tak  naprawdę powód równie ważny. W grudniu 2010 roku zachorowałam. Ogólne osłabienie, bóle kręgosłupa, przemęczenie. Poszłam do lekarza  dostałam leki i zwolnienie lekarskie. Jako, że pracując nie miałam możliwości na chwilę dla zdrowia postanowiłam wykorzystać  3  dniową przerwę w pracy i udałam  się do ginekologa, by zrobić sobie badanie cytologiczne. Wynik  – telefon z przychodni –  muszę stawić się na dodatkowe badania, bo wykryto komórki rakowe. Szok dla mnie i dla mojej najbliższej rodziny. Tysiące pytań i brak odpowiedzi. W styczniu wycinki w marcu operacja usunięcia zaatakowanej tkanki. Rak  przedinwazyjny. Boję się pomyśleć co byłoby gdybym nie znalazła czasu na badanie, co byłoby ze mną i z moimi dziećmi. Dziś cytologia co pół roku i codzienne  zainteresowanie tym na co nigdy czasu nie wystarcza kobietom. Wstyd się przyznać ale jestem koleją osobą, która nie potrafiła uczyć się na błędach innych, uparcie  musiałam potwierdzić fakt, że nauka na własnych jest bolesna ale bardzo skuteczna.

Dziś wraz z moimi dziećmi wciąż zmieniamy nasz świat w wielu  dziedzinach. Wciąż wprowadzamy nowe myślenie, nowe nastawienie, inne spojrzenie, hartujemy  ducha i budujemy wytrwale  nasz „dom  marzeń” I Ty możesz uczyć się z nami i nie popełnisz błędów, które popełniłam ja z braku wiedzy i chęci poznania. Dam Ci  wiedzę o chęci musisz zadbać sam.

PO LATACH – 2014

Cześć nadal mam na  imię Ewa- w tej kwestii nic się nie zmieniło – nadal jestem mamą trzech synów, dwóch już dorosłych i jednego nastolatka. Nadal nasze życie krąży wokół polepszania jakości zwykłego bytowania a brokuły na prawdę lubimy już wszyscy. Przybyło lat i doświadczeń, przybyło sporo nawyków, które dziś stały się normą, niektórym przybyło kilka kilogramów, niektórym ubyło więc bilans wychodzi na zero. Jestem zdrowa i wdzięczna za każdą z chwil, które dano mi przeżyć z moją rodziną. Nadal się uczę, czytam i szukam nowych rozwiązań, nadal planuję marzę a nawet realizuję założenia i cele. Mam strasznie dużo siły a głowę pełną pomysłów, wciąż nie umiem usiedzieć na jednym miejscu, wciąż coś robię jak bym chciała po stokroć wykorzystać błogosławieństwo płynące z  każdej szczęśliwej chwili. Pragnęłam zmian w zakresie zawodowymi dziś więc jestem właścicielką Firmy Eventowej – Kadabra Events  www.kadabraevents.pl  Tylko upór i wytrwałość pozwoliły na osiągnięcie celu, tylko nastawienie i wieczny uśmiech były pomocą ku jego realizacji. Nauczona doświadczeniem w zapędzaniu się w pracę działam ostrożnie choć z tak wielką pasją, że czasem chłopcy przywołują do porządku. Ale jak tu nie kochać tej pracy. Dwie moje pasje-zdrowy styl życia i eventy dla dzieci i dorosłych – to żywioł, któremu oprzeć się nie mogę. W pracy spełniam swoje marzenia, za każdym razem kiedy organizuje imprezę daję z siebie cały potencjał – wiedzę , doświadczenie i miłość do dzieci. No jak więc nie kochać takiej roboty.

PO LATACH 2017

Witam moich stałych czytelników i odwiedzających, którzy trafili tu przypadkiem. W moim życiu ciągłe zmiany. Starsi synowie wyszli z domu budując własne życie na własnych zasadach. Babski zastęp dotychczas jednoosobowy zasiliła nowa kobieta w domu – moją piękna synowa. Jestem zdrowa i nie narzekam na stagnację i nudę. Pracuję w swojej firmie cały czas  dodatkowo wykonując swój zawód. Przez jakiś czas pracowałam w ośrodku wentylacji respiratorem gdzie poznałam cudownych pacjentów. Dziś odwiedzam swoich przyjaciół i zawożę dla nich całą swoją energię i całe swoje serce.  Na co dzień pracuję na Osiedlu senioralnym i dokładam wszelkich starań, by każdego dnia wnosić do życia swoich seniorów – jedynie radość, uśmiech, wypoczynek i zabawę. Na co dzień  wykorzystuję wszystkie dostępne mi środki, by cieszyć się z każdego dnia, dziękować za każdy dzień i być szczęśliwą. ktoś kiedyś powiedział: „jak się kocha życie to łatwiej jest żyć” – Kocham więc!

 

 

 

One Response to O mnie

  1. Fellipe Williams napisał(a):

    Ten artykuł jest bardzo inspirujący, a zasadnicze znaczenie dla każdego człowieka, bo zdrowie to bogactwo. Chory nie może pracować sami dla siebie lub swojej rodziny. Moje córki zdiagnozowano choroby niewydolności nerek w 2010 roku i od nich się już w regularne badania. Pragnę dać jej zabiegu bardzo szybko dać trwałe rozwiązanie tego stanu. Wszyscy byli modlitewny i ostrożny. I teraz podjąć kwestie zdrowia bardzo poważnie. I angażują I codziennych ćwiczeń i jeść zdrowo. W rzeczywistości w tym wszystkim jest to, że musimy nit żart z naszego życia lub zdrowia. Proszę Pani będę chciał kształcić się bardziej na kwestiach zdrowotnych, bo uważają, że jest bardzo pomocne.

Dodaj komentarz